تکنولوژیهای نوین در خودرو – بخش دوم

همانطور که در مقاله پیشین گفته شد تکنولوژی های نو ظهور در عرصه خودرو باعث راحتی هرچه بیشتر افراد شده است. برای دریافت خدمات خودروهای نو ظهور می توانید از این صفحه تعرفه و شرایط اجاره خودرو را دریافت کنید. در این مقاله به موارد بیشتری در زمینه پیشرفت های جدید در تکنولوژی خودرو می پردازیم :

پیشرفت های جدید در تکنولوژی خودرو

 

کنترل والدین

والدینی که نگران هستند رانندگان نوجوان آنها مشغول کار با سیستم صوتی شده و صدای بلند موسیقی حواسشان را پرت کند می توانند از سیستم جدید فورد استفاده کرده و میزان سرعت و صدای موسیقی را محدود کنند.

پس از انجام این تنظیمات، این سیستم سرعت را به 80 مایل در ساعت محدود می کند. همچنین قابلیت انجام این تنظیمات نیز وجود دارد که در صورت بسته نبودن کمربند ایمنی سیستم صوتی از یک هشداردهنده استفاده کند. این سیستم در نهایت در همه مدل های فورد که در سال 2010 به بازار عرضه شده اند موجود است.

ردیابی GPS وسیله نقلیه

والدینی که مایل به استفاده از GPS در اتومبیل خود هستند می توانند سیستمی را خریداری کنند که قابلیت اتصال به اینترنت را داشته باشد. قیمت این سیستم ها خیلی بالا نیست این سیستم های ردیابی GPS در هر 10 ثانیه موقعیت خودرو را به روز می کند. تماشای آن به صورت زنده فقط نیاز به دسترسی به اینترنت دارد. با اندازه کوچک و قابلیت حمل، این دستگاه ردیابی را می توان از وسیله نقلیه ای به وسیله نقلیه دیگر منتقل کرد.

همچنین این سیستم می تواند در صورت تجاوز از سرعت تعیین شده یا ورود و خروج به مناطق خاصی، والدین را از طریق تلفن همراه آنها باخبر کند. این محصول رهگیری خودرو از راه دور و محصولات مشابه همچنین ابزار کارآمدی برای تجارت هستند که در صورت نیاز به پیگیری ناوگان خود می توانید از آنها استفاده کنید.

دوربین های دیجیتال

در سال های نه چندان دور یک رقابت مخفی بین تولیدکنندگان در مورد تعداد جا لیوانی های در درب خودرو وجود داشت. اما به نظر می رسد که این رقابت وارد عرصه دوربین ها شده است. سیستم های دوربین که در هنگام حرکت با دنده عقب، منظره ای از عقب خودرو را ارائه میدهد یک تکنولوژی قدیمی به حساب می آید.

روند جدید استفاده از دوربین های چندگانه در پیرامون خودرو است که میدان های دید وسیع را فراهم می کنند. سیستم های چند دوربین BMW تحت عنوان والئو که هم اکنون در سری 7 در دسترس می باشد، از سه تا پنج دوربین، بسته به نسخه آن، برای نمایش یک نمای پانوراما هنگام پارک خودرو استفاده می کند. فاصله دقیق با خطوط روی تصویر نشان داده می شود.

این سیستم همچنین به هنگام نزدیک شدن به یک شی در حین پارک کردن از یک زنگ هشدار استفاده می کند. در مدل های اینفینیتی، سیستم دوربین 360 درجه با استفاده از 4 دوربین عریض مستقر در جلو، عقب و طرفین یک نمای دید 360 درجه را به هنگام پارک خودرو ارائه می دهد. فواصل با استفاده از گرافیک های رنگی نشان داده می شود و هنگامی که وسیله نقلیه بیش از حد به یک جسم نزدیک می شود، یک صدای بوق شنیده می شود. این سیستم در مدل های EX35 و FX در دسترس است.

توانایی راننده

اگر چه ممکن است وجود یک سیستم که قابلیت راننده را ارزیابی کند و زمانی که مشکلی شناسایی شود خودرو را خاموش می کند، سودمند باشد اما هنوز چنین سیستمی در دسترس نیست. اما یک تکنولوژی در حال ظهور است که قادر به تشخیص میزان خستگی و وجود نقص در راننده است

Attention Assist که در سال 2010 در مرسدس بنز E-Class یافت می شد، رفتار عادی راننده را پشت فرمان به خاطر می سپرد و آن را به عنوان پایه تشخیص مورد استفاده قرار می داد. با در نظر گرفتن فاکتورهای اندازه گیری مداوم مانند سرعت، شتاب جانبی، زاویه فرمان، استفاده از پدال و غیره، سیستم تعیین می کند که آیا انحرافی از حالت پایه وجود دارد یا خیر. اگر چنین باشد، راننده به صورت بصری و شنوایی هشداری را می شنود که وقت استراحت است. حتی تاثیرات خارجی مانند سرعت جانبی باد و سطح جاده نیز در آن لحاظ شده است.

اینترنت درون خودرو

اگرچه دسترسی به اینترنت Wi-Fi در یک وسیله نقلیه همچنان یک ایده برای آینده نه چندان دور است، سیستم هایی وجود دارند که به شما امکان استفاده از اینترنت با تکنولوژی تلفن همراه را می دهد.

Autonet Mobile اولین سیستم برای تبدیل وسیله نقلیه شما به یک نقطه توزیع Wi-Fi است. با استفاده از یک روتر قابل حمل نصب شده در خودرو یا مکانی در خارج از جاده، این سیستم از شبکه 3G برای تامین سیگنال های بدون قطعی اینترنت در نقاط کور، تونل و غیره استفاده می کند.

کرایسلر در حال حاضر سیستم وب UConnect خود را در چندین مدل ارائه می دهد در حالی که فورد سیستمی تحت عنوان Ford Work Solution را در کامیون های F-150 فعلی که مورد علاقه پیمانکاران است ارائه می دهد. این سیستم تکنولوژی های مختلف را با هم ترکیب می کند و یک سیستم یکپارچه ارائه می دهد که قادر به انجام طیف وسیعی از وظایف مختلف از تعمیر و نگهداری ابزار موجود گرفته تا ارسال فاکتورها، ایجاد صفحات حسابرسی و گشت و گذار در اینترنت از طریق شبکه پهنای باند Sprint موبایل می باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *