چگونه می توان به طور ایمن در هوای بد رانندگی کنیم؟

به طور کلی اجتناب از سفرهای خودرو در طول آب و هوای نامساعد امن‌ترین گزینه است. با این حال، در صورتی که شما نیاز دارید در باران و یا در طول طوفان و برف رانندگی کنید، به آرامی این کار را انجام دهید و در صورت لزوم به آرامی با استفاده از ترمز سرعت خود را کم کنید با رعایت نکات کوچک می‌توانید یک رانندگی ایمن را تجربه خواهید کرد. گاهی شما بدلیل داشت کارهای فراوان مجبور به اجاره خودرو لوکس هستید، حال با یک هوای کاملا بد و طوفانی روبرو می شوید. این می تواند واقعا برای شما ترسناک باشد و لی نگران نباشید، ما راهنمایی های لازم را در اختیارتان می گذاریم.

رانندگی در هوای بد

به طور متوسط نزدیک به 6000 نفر کشته و بیش از 445،000 نفر در تصادفات ناشی از آب و هوای بد در هر سال مجروح شده‌اند. مهم نیست که در کجای کشور زندگی می‌کنید، در برخی موارد لازم است که در باران، برف، مه و یا تگرگ حرکت کنید. در اینجا چند نکته وجود دارد که به شما کمک می‌کند در شرایط نامساعد آب و هوا زندگی خود را حفظ کنید.

نکاتی در مورد رانندگی ایمن در هوا بد

 

به آرامی رانندگی کنید

بهترین کاری که می‌توانید هنگام رانندگی در باران انجام دهید حرکت با سرعت کم است و در هنگام رانندگی در برف کندتر حرکت کنید تا احتمال خطر کمتر شود. زمانی که به آرامی رانندگی می‌کنید، کنترل اتومبیل خود را بهتر می‌توانید حفظ کنید. همچنین اگر شما در یک جاده که احتمال تصادف وجود دارد حرکت می‌کنید، هر چه آهسته‌تر رانندگی کنید، احتمال کمتری وجود دارد که تصادف شدید داشته باشید. زمانی که شک دارید، سرعت خود را به حداقل ده تا بیست کیلومتر پایین‌تر از حد مجاز کاهش دهید.

پنجره‌ها را به طور کامل تمیز کنید

قبل از حرکت، زمان بگذارید تا به طور کامل پنجره‌های خودرو را تمیز کنید. شما هرگز نمی‌خواهید در طی یک طوفان برف بدون اینکه دید کاملی از بیرون داشته باشید، سوار اتومبیل شوید. حتی اگر از تکنیک‌های رانندگی ایمن استفاده می‌کنید، ممکن است اتومبیل‌ها و موانع اطراف خودرو را نتوانید بموقع تشخیص دهید، پس بهتر است که همه چیز اطراف خود را ببینید تا از آنچه که رانندگان دیگر انجام می‌دهند آگاه باشید.

از ترمز شدید اجتناب کنید

اگر شما در حال رانندگی در زمان بارش تگرگ، برف و یا بر روی زمین یخی هستید و باید توقف کنید، ترمزها را به آرامی فشار دهید. اکثر رانندگان اگر با موقعیت خطرناک روبرو شوند اولین کاری که انجام می‌دهند ترمز گرفتن بصورت شدید است، اما این کار می‌تواند باعث از دادن کنترل اتومبیل شود و ممکن است که از جاده خارج شوید. به جای آن، به آرامی به ترمز خود فشار وارد کنید تا زمانی که متوقف شوید. اگر احساس می‌کنید که شروع به سر خوردن می‌کنید و سرعت حرکت اتومبیل شما زیاد است، پس بهتر است فقط پاهایتان را از روی پدال گاز بردارید، زمانی که از میان بخش یخی یا برفی جاده عبور کردید از ترمز خودرو استفاده کنید تا متوقف شوید.

یک فاصله ایمن داشته باشید

هنگام رانندگی در شرایط عادی بهتر است اندازه سه یا چهار برابر طول اتومبیل از خودروی جلویی فاصله داشته باشید. برای مقابله با مشکلات و خطرات پیش‌بینی‌نشده هنگام حرکت در برف یا باران، این فاصله را بیشتر کنید تا فاصله ایمن بین شما و ماشین جلویی را حفظ کنید.

استفاده کردن از چراغ مه شکن

آنها به این دلیل چراغ مه شکن نامیده می‌شوند که واقعا می‌توانند به شما کمک کنند در هنگام رانندگی در مه بهتر ببینید. نور چراغ مه شکن زرد رنگ و دارای قدرت بیشتری از چراغ‌های جلوی خودرو هستند، بنابراین آنها در میان مه بسیار بهتر عمل می‌کنند و به شما کمک خواهند کرد تا به طور ایمن در جاده‌ها حرکت کنید.

از جاده‌های فرعی دوری کنید

ممکن است در راه کار یا خانه از جاده‌های میانبر استفاده کنید، اما وقتی که در برف رانندگی می‌کنید، بهتر است که جاده‌های اصلی بیشتری را انتخاب کنید. چرا؟ از آنجا که جاده‌های اصلی زودتر برف روبی خواهند شد و اولویت بیشتری برای بازگشایی دارند. همچنین خودروهای بیشتری برای کمک به شما در هنگام گیر افتادن یا خارج شدن از جاده وجود خواهند داشت.

از مناطقی که آب بر روی جاده جریان دارد دوری کنید

وقتی در باران در حال رانندگی هستید، می‌توانید انتظار داشته باشید که از یک گودال آب عبور کنید، اما هر کاری که می‌توانید انجام دهید تا از مناطقی که آب بر روی جاده جریان دارد عبور نکنید. به سختی می‌توان گفت که یک ناحیه سیل‌زده چگونه است، و شما نمی‌خواهید آب به داخل راه ورودی هوای موتور اتومبیل شما مکیده شود، که می‌تواند اتومبیل شما را در کوتاه‌ترین زمان خاموش کرده و اتومبیل شما را خراب کند. یک مسیر جایگزین پیدا کنید و یا صبر کنید تا آب از منطقه عبور کند.

 

سورنا سیر ارزانترین اجاره خودرو در نظر دارد تا با راهنمایی های خود شما را از دردسر های پیش رو رهایی بخشد، امیدوارم از این مطلب نیز نهایت استفاذه را برده باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *