اقدامات کلیدی برای مقابله با ترس از رانندگی – بخش دوم

همانطور که در بخش قبل توضیح دادیم یکی از اقداماتی که برای مقابله با استرس در هنگام رانندگی با خودرو می‌توانیم انجام دهیم، اجاره ماشین است. با این کار قبل از اینکه بخواهید سوار خودروی خود شوید، می‌توانید تمرین خوبی داشته باشید. در زیر به ادامه مبحث قبل خواهیم پرداخت.

 

مراحل دیگر مقابله با ترس از رانندگی

 

دوباره سوار اسب خود شوید

شما احتمالا این ضرب المثل قدیمی را شنیده‌اید: اگر از اسب خود به زمین افتادید، باید دوباره سوار آن شوید. دلیل خوبی برای یادآوری این ضرب المثل وجود دارد، و این چیزی است که تقریبا در همه مراحل زندگی صادق است، از جمله راندن اتومبیل.
بسیاری از مردم احساس می‌کنند که پس از تصادف با ماشین خود، از رانندگی وحشت دارند و نمی‌توانند هرگز مجددا به پشت فرمان برگردند. این همیشه روش خوبی نیست. مطمئن شوید که یک مجوز به روز گواهینامه دارید، و به تمرین رانندگی خود ادامه می‌دهید، چرا که شما هرگز نمی‌دانید چه زمانی ممکن است از مهارت خود در مواقع اضطراری استفاده کنید.
اگر شما دچار یک حادثه شده‌اید، با اعتماد به نفس به پشت فرمان وسیله نقلیه خود برگردید و مجددا شروع به راندن کنید، حداقل تا زمانیکه وسیله نقلیه شما قابل راندن است. اگر دوباره شروع به رانندگی کنید در یک مدت زمان کوتاه خواهید دید که دیگر ترسی ندارید و بلکه از رانندگی لذت خواهید برد وحتی می توانید برای اجاره خودرو لوکس مورد علاقتان نیز اقدام نمایید.

به رانندگی در بزرگراه علاقه‌مند شوید

بسیاری از مردم احساس می‌کنند که حتی اگر در جاده‌های محلی بدون ترس رانندگی کنند، در صورت ورود به بزرگراه‌ها، خصوصا بزرگراه‌های چندگانه، دچار مشکل خواهند شد. بله، این می‌تواند خیلی ترسناک باشد، به ویژه اگر شما یک راننده جدید هستید، اما این ترسی است که هر راننده در نهایت باید به آن غلبه کند. بهتر است که با راندن در بزرگراه‌های خلوت‌تر شروع کنید و بیشتر از بزرگراه‌هایی استفاده کنید که چند خط نیستند.
هنگامی که به بزرگراه‌های خلوت عادت کردید، می‌توانید شهامت به ورود به بزرگراه‌های شلوغ‌تر را کسب کنید. بعد از مدتی، راندن در بزرگراه‌ها به یک عادت تبدیل خواهد شد و شما هیچ ترس و نگرانی نخواهید داشت.

به موسیقی گوش دهید

هنگام شرکت در کلاس‌های آموزش رانندگی احتمالا به شما گفته شده است که موسیقی باعث ایجاد حواس پرتی می‌شود و شما نباید سیستم صوتی خود را در حین رانندگی روشن کنید. این کاملا درست نیست، بله این در مواقعی صادق است که موسیقی به یک عامل حواس پرتی تبدیل شود و شما آن را با صدای بلند گوش دهید. اگر در حین راندن به یک موسیقی آرامش بخش با صدای کم گوش می‌دهید، باعث آرامش شما خواهد شد. واقعا درست است که موسیقی واقعا حیوانات وحشی را نیز آرام می‌کند.
اگر شما ترس از رانندگی دارید، این چیزی است که شما باید سخت روی آن کار کنید و از آن غافل نشوید. برای بعضی از افراد، این تنها یک مسئله مرتبط با کسب تجربه بیشتر در پشت فرمان است. برای دیگران، ترس از راندن می‌تواند به قدری شدید باشد که آنها نیاز به مشاوره داشته باشند تا متوجه شوند چرا چنین ترسی دارند و چگونه می‌توانند به آن غلبه کنند.
راندن باید چیزی باشد که شما از انجام آن لذت می‌برید و نه اینکه از آن هراس داشته باشید. شما می‌توانید با استفاده از هر یک از راهنمایی‌های فوق، به ترس خود از راندن غلبه کنید.
شما همچنین می‌توانید با مربیان رانندگی صحبت کنید تا ببینید آیا آنها نکته خاصی برای آموزش به شما دارند یا خیر. از طرفی اجاره ماشین ارزان تهران نیز می تواند به شما کمک کند بر ترس خود غلبه کنید و از راندن لذت ببرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *