نکاتی برای کم شدن مبلغ اجاره ماشین

به دنبال معامله بهتری برای اجاره ماشین هستید؟ شرکت‌های کرایه ماشین می‌توانند نرخ‌های بسیار جالبی را برای اجاره بصورت هفتگی و ماهانه پیشنهاد دهند، اما اغلب باید کمی در مورد آنها اطلاعات داشته باشید. دانستن اطلاعاتی جزئی در مورد منطق اجاره ماشین به شما کمک خواهد کرد بهترین معامله ممکن را انجام دهید و هزینه‌های اضافه‌ای را پرداخت نکنید.

 

قبل از ساعت قرارداد ماشین اجاره‌ای را تحویل نگیرید

ممکن است در قراردادی که با شرکت دارید ساعتی را ذکر کرده باشند، همیشه در این مواقع از قرارداد پیروی کنید. در صورتی که قبل از ساعت مشخص خودرو را تحویل بگیرید در برخی مواقع ممکن است مجبور به پرداخت اضافه شوید. در واقع، بیشتر شرکت‌ها قرارداد خود را از نقطه شروع مشخصی تعریف می‌کنند، که در برگه قرارداد ذکر شده است. اگر ماشین اجاره‌ای خود را قبل از وقت مشخص تحویل بگیرید، ممکن است هزینه‌های اضافه شامل حال شما شود.
اما استثناهایی هم وجود دارند، در این موارد، شرکت زمان مشخصی برای آغاز قرارداد خود مشخص نمی‌کند. در این قراردادها اجاره خودرو از زمان تحویل ماشین محاسبه می‌شود و ساعت مشخصی را تعیین نمی‌کنند. حتما در هنگام اجاره ماشین به قرارداد توجه داشته باشید تا شامل شرایطی نشوید که مجبور به پرداخت اضافه شوید.
اگر در فرودگاه ماشین اجاره‌ای را بخواهید تحویل بگیرید و زمان مشخصی را اعلام کردید، در صورتی که قبل از موعد مقرر به مقصد رسیدید، ابتدا با شرکت اجاره ای تماس بگیرید و از شرایط اجاره خودرو لوکس درج شده در قرارداد مطمئن شوید و سپس برای تحویل گرفتن خودرو اقدام کنید، اگر در قرارداد ساعتی مشخص شده باشد تا رسیدن به آن زمان صبر کنید و بعد خودرو را تحویل بگیرید.

 

اجاره ماشین بصورت هفتگی

در زمانی که شما قصد اجاره ماشین برای چند روز را دارید، از شرکت اجاره ماشین بخواهید شرایط اجاره برای چند روز و یا یک هفته را به شما اعلام کند. در بسیاری از شرکت‌ها، اجاره ماشین بصورت هفتگی شامل تخفیف خواهد شد، در صورتی که اگر شما همان خودرو را برای پنج یا شش روز اجاره کنید شاید شامل تخفیف نشود و یا تخفیف کمی را داشته باشد. اگر خودرو را برای چند روز بخواهید اجاره کنید، اجاره آن بصورت هفتگی مقرون به صرفه‌تر خواهد بود.
البته در بعضی مواقع شرکت‌ها تخفیف‌هایی را برای روزهای آخر هفته در نظر می‌گیرند. البته باید نکاتی را هم در نظر داشت، اگر ماشین را قبل از ظهر پنجشنبه نیاز دارید، پس نرخ آخر هفته را رزرو نکنید. رزرو ماشین‌های اجاره‌ای همیشه به همان صورت باقی می‌مانند، که در آنها نرخ، مکان و زمان تحویل و بازگشت مشخص شده است.
ما اشخاصی را دیده‌ایم که ماشین را برای تحویل گرفتن در ظهر پنجشنبه رزرو کرده‌اند و بعدا به خاطر اینکه نمی‌توانند ماشین را قبل از ظهر همان روز تحویل بگیرند شگفت‌زده می‌شوند. بعضی از شرکت‌های کرایه ماشین حتی اجازه نمی‌دهند که ماشین‌ها 15 دقیقه زودتر از زمان رزرو تحویل گرفته شوند. اگر می‌خواهید از مزایای نرخ‌های آخر هفته‌ها بهره‌مند شوید، پس ظهر روز پنجشنبه زمان شروع شماست.

 

اجاره ماشین بصورت ماهانه

برخی شرکت ها شرایط خوبی را برای اجاره ماشین بصورت ماهانه در نظر گرفته اند. در صورت اجاره ماهانه مبلغ اجاره شامل تخفیف خوبی خواهد شد، تخفیف حتی تا بیش از بیست درصد هم خواهد بود. فقط با پرداخت هزینه بیست و پنج روز می توانید خودرویی را برای یک ماه اجاره کنید. برای مسافرت‌های خانوادگی اجاره ماشین ماهانه یکی از به صرفه‌ترین گزینه‌ها بوده و شما می‌توانید در کنار خانواده از مسافرت خود لذت ببرید. در صورت اجاره ماشین ماهانه نیازی نیست برای هر جابجایی منتظر تاکسی یا آژانس باشید و باعث بالا رفتن هزینه‌های جابجایی شما شود. شما می‌توانید هر جایی که مایل بودید بروید و از بودن در کنار خانواده لذت ببرید.
همیشه در زمان عقد قرارداد اجاره ماشین به متن آن دقت کنید تا تمام شرایط شرکت اجاره ماشین را بدانید در برخی مواقع رعایت نکردن نکات کوچک هزینه‌های پرداختی شما را افزایش خواهد داد. از طرف دیگر همیشه از تخفیف‌های شرکت سوال کنید، شما ممکن است با اجاره یک روز بیشتر تخفیف خوبی از شرکت دریافت کنید و شرایط به صرفه تری برای شما ایجاد شود..

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *