چگونگی رانندگی با ماشین اجارهای در برف و یخبندان

می خواهید در زمستان از ماشین اجاره‌ای استفاده کنید؟ رزرو کردن ماشین‌های 4WD بسیار سخت است و بنابراین باید با نکاتی آشنا باشید که در هنگام رانندگی در یخبندان و برف به کمک شما آمده تا از پرداخت هزینه‌های اضافه جلوگیری شود. اگرچه به صورت شفاف در سیاست نامه شرکت‌های اجاره خودرو لوکس قید نشده است، اما آنها واقعا دوست ندارند ماشینشان را در شرایط جوی نامناسب و مخصوصا در وضعیتی برانید که نیاز به زنجیر چرخ است.

 

کدام ماشین اجاره‌ای برای رانندگی در برف مناسب است

شرکت‌های ماشین اجاره‌ای معمولا ماشین‌های 4WD را به طیف محدودی از افراد اجاره می‌دهند. به جای آن، آنها ماشین‌های تک دیفرانسیل را در اختیار افراد قرار می‌دهند که دارای تایرهای مناسب برای تمامی فصول هستند و استفاده از زنجیر چرخ را ممنوع می‌کنند. در موقعیت‌های زیادی که در هنگام رانندگی روی می‌دهند، حتی در برف و یخبندان، ترکیب ماشین‌های تک دیفرانسیل به اضافه تایرهای مناسب همه فصول می‌تواند بسیار کارساز باشد.

باربند اسکی، بله اما زنجیر چرخ ممنوع

شرکت‌های اجاره ماشین مجموعه‌ای از ابزار مخصوص زمستان، مانند باربند اسکی را به شما پیشنهاد خواهند داد که با قیمت‌های پایینی به ازای هر روز در دسترس هستند. با این حال آنها گزینه‌ای برای تایر برف یا زنجیر چرخ ندارند. اگر شرکت‌های ماشین اجاره‌ای مطمئن باشند که تایر برف و زنجیر چرخ می‌توانند سودبخش باشند (با در نظر گرفتن ریسک آن)، مطمئنا آنها را نیز پیشنهاد خواهند داد.

سیاست‌های شرکت‌های ماشین اجاره‌ای برای مسافرت در زمستان

تقریبا همه شرکت‌های ماشین اجاره‌ای سیاست‌هایی یکسان دارند، از آنجا که محافظت از افراد و خودرو مد نظر تمامی شرکت‌های اجاره خودرو است. آنها قوانینی دارند که از این سیاست پیروی می‌کنند.

مقصدهایی که دارای شرایط جوی نامناسب هستند

اگر به مناطقی سفر می‌کنید که احتمال عبور از جاده‌های برفی در مسیر و یا در مقصد است، این احتمال وجود دارد که به زنجیر چرخ نیاز پیدا کنید. اولین نکته‌ای را که باید در نظر داشته باشید، ماشین‌هایی که اجاره داده می‌شوند دارای دستگاه ردیاب هستند. اگر مسیری را در هنگام اجاره مشخص کرده‌اید، از آن پیروی کنید تا شامل هزینه‌های اضافه نشوید.

اگر جاده‌ای را که در هنگام اجاره مشخص کرده‌اید، دارای شرایط جوی نامناسب است و شما قصد تغییر مسیر سفر خود به جاده‌ای با آب و هوای مناسب دارید، حتما این تغییر مسیر را به اطلاع شرکت اجاره ماشین برسانید. در زمان بارش برف و شرایط جوی نامساعد جاده‌های اصلی را برای عبور انتخاب کنید. ماشین‌های امدادی جاده‌های اصلی را در اولین فرصت پاک سازی می‌کنند و با این کار شرایط عبور خودروها مناسب‌تر از جاده‌های فرعی خواهد بود.

اگر در هنگام سفر به جاده‌ای برفی رسیدید، اولین اقدام کم کردن سرعت و بعد از آن روشن کردن چراغ‌های خودرو خواهد بود تا مسیر خود را بتوانید تشخیص دهید و از خطرات احتمالی زودتر با خبر شوید و از طرف دیگر ماشین‌های اطراف، شما را بتوانند تشخیص دهند.
در صورت لیز خوردن از ترمز ناگهانی اجتناب کنید و به جای آن پای خود را از روی پدال گاز بردارید و سعی کنید به آرامی ترمز کنید تا دوباره خودرو به حالت طبیعی برگردد.

قوانین ماشین اجاره‌ای را دور نزنید

ما شاهد اتفاقات زیادی برای رانندگان خوبی بوده‌ایم که سعی کرده‌اند قوانین را به نفع خودشان تغییر دهند. این اشتباهات بسیار پر هزینه هستند. رانندگانی که ماشین اجاره‌ای را به دلیل رعایت نکردن قوانین خراب می‌کنند اغلب باید مبلغ زیادی را بپردازند، از آنجا که بیمه در چنین صورتی هیچ مسئولیتی را قبول نخواهد کرد. زنجیر ممکن است در صورت بستن نامناسب، لغزیدن، پارگی یا اندازه اشتباهی باعث آسیب رساندن به تایرها، طوقه، کاور چرخ، گلگیر و قطعاتی از موتور ماشین شوند. اگر شرکت‌ها استفاده از زنجیر چرخ را ممنوع کردند، آن را قبول کنید.

اما در صورتی که شرکت استفاده از زنجیر چرخ را ممنوع نکرده و شما تصمیم به استفاده از زنجیر چرخ دارید همواره از زنجیر چرخ با اندازه مناسب برای تایر خودرو استفاده کنید. با این کار خسارتی به خودرو وارد نخواهد شد و از طرف دیگر رانندگی ایمنی خواهید داشت.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *